123sex, xporn, xvideos, vvlx, xhamster, xvideos, pornx, hentai, xnxx, xxx, sex việt, Phim sex,

VÜCUT KİTLE İNDEKSİ

0 ila 18,4 VKI Zayıf. Kişinin boyuna oranla ağırlığının yetersiz olduğunu ifade eden bu değerle diyetisyen eşliğinde sağlıklı bir şekilde kilo alması önerilir.

18.5 ila 24.9 VKI: Normal. Bu değer aralığı kişinin ideal kiloda olduğunu gösterir ve kişilerin dengeli ve sağlıklı beslenmeye devam etmeleri önerilir.

25 ila 29.9 VKI: Fazla Kilolu. Kişinin boyuna oranla kilosunun fazla olduğunu gösteren bu değer aralığında kişinin uygun diyet ile fazla kilolarından kurtulması önerilir.

30 ila 34.9 VKI: Şişman. Birinci derece obez kategorisinde değerlendiren değer aralığında, kişinin kilosunun sağlık açısından risk oluşturabilecek düzeyde olduğu anlaşılır. Bu kişilerin diyetisyen yardımıyla kilo vermesi önerilir.

35 ila 44.9 VKI: Şişman. İkinci derece obez olarak tanımlanan bu değerlere sahip olan kişilerde kalp ve damar hastalıkları bakımından risk artar. Kişinin kilo vermek için diyetisyene başvurması önerilir.

45+ VKI: Aşırı Şişman. Üçüncü derece obez kategorisinde olan bu kişilerde hastalık gelişme riski çok yüksektir. Hekim ve diyetisyen eşliğinde kilo verilmesi önerilir.)

doc-dr-muhammed-keskin-kimdir

Doç.Dr. Muhammed Keskin

Bize Ulaşın

Kalp 360 Sağlık Merkezi