123sex, xporn, xvideos, vvlx, xhamster, xvideos, pornx, hentai, xnxx, xxx, sex việt, Phim sex,

Bütüncül Kardiyoloji

Genel

Bütüncül Kardiyoloji

Bütüncül Kardiyoloji

Basit bir ifadeyle, bütüncül kardiyoloji iyi bir kardiyolojidir. Bir kişinin bireysel sağlık yararları ve hastalık riskleri için en uygun tedavilerini seçmek için bütüncül tıbbın ilkelerini uygular. Uygun olan yerlerde daha az maliyetli ve daha az riskli tedaviler arar ve iyileşmeyi ve önlemeyi vurgular.

Geleneksel kardiyoloji, kalp krizi veya kalp yetmezliği gibi akut kalp problemlerinin tedavisinde harikadır. Ancak kalp hastalığını önleme ve iyileştirme söz konusu olduğunda yetersiz kalıyor. CDC’ye göre, uygun yaşam tarzı değişiklikleri ile erken kalp krizi ve felçlerinin yaklaşık %80’i önlenebilir. Amerikan Kalp Derneği ve Amerikan Kardiyoloji Koleji’nin çok sayıda iyi araştırılmış ve kanıtlanmış yaşam tarzı kılavuzları olmasına rağmen, çoğu kardiyolog bu tıp yönteminde çok az eğitime sahiptir.

Bu nedenle, kardiyolojinin ve tüm tıp camiası için hareketsiz yaşam tarzının, yüksek stresin, kötü beslenmenin, güvenli ortam eksikliğinin ve yetersiz uykunun aşağı yönlü etkilerini tedavi etmek yerine, hastalığın temel nedenlerini araştırma zamanı. Bütüncül kardiyoloji, kalp hastalığını önleyen, kardiyovasküler risk faktörlerini azaltan ve kalp hastalığından iyileşmeyi sağlayan araçlar sağlar.

Bütüncül tıp, insan vücudunun ve ruhunun doğuştan gelen iyileştirici gücünü anlar. Kalp hastalığı çalışmaları, iyileşmek için asla geç olmadığını kanıtlıyor. Örneğin fiziksel aktivite, hemen hemen herkese verilebilecek bir tavsiyedir. 3.7 yıl boyunca takip edilen 15.000’den fazla katılımcıyı inceleyen dünya çapında bir koroner arter hastalığı çalışmasında, günde sadece 10 dakika yürümek, en hasta olanlarda tüm nedenlere bağlı ölümlerde %30’luk bir azalma ile ilişkilendirildi (JACC. 2017;70). (14):1689-1700). Egzersizin statinler ve aspirinden elde edilenleri aşan geniş kapsamlı faydaları vardır.

Bunu Paylaş :

doc-dr-muhammed-keskin-kimdir

Doç. Dr. Muhammed Keskin

watches replicas.